  • LTR18EZPF1R50
LTR18EZPF1R50
advertisement
Manufacturer No:
LTR18EZPF1R50
HK JDW NO:
687-LTR18EZPF1R50
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
LTR18EZPF1R50
Description:
Quantity:
In Stock : 1000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LTR18EZPF1R50
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    LTR
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    750mW
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm