  • LTR100JZPF1R20
LTR100JZPF1R20
advertisement
Manufacturer No:
LTR100JZPF1R20
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-LTR100JZPF1R20
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 1.2Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 10865
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTR100JZPF1R20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.2Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    AEC-Q200, IEC60115-8
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    2512
  • Rated Temperature
    70°C