  • LT6654BIS6-1.25#TRPBF
LT6654BIS6-1.25#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT6654BIS6-1.25#TRPBF
HK JDW NO:
471-LT6654BIS6-1.25#TRPBF
Package:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Description:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT-23-6
Step5Bar-code shipping tag
LT6654BIS6-1.25#TRPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    20ppm/°C
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Base Part Number
    LT6654
  • Pin Count
    Fixed
  • Voltage - Input
    2.4V~36V
  • Current - Output
    10mA
  • Current - Supply
    600μA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.25V
  • Reference Type
    Series
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    0.8ppmp-p
  • Noise - 10Hz to 10kHz