  • LT1460GIZ-2.5#TR
LT1460GIZ-2.5#TR
advertisement
Manufacturer No:
LT1460GIZ-2.5#TR
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1460GIZ-2.5#TR
Package:
TO-226-3
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel TO-226-3
Quantity:
In Stock : 16839
Step5Bar-code shipping tag
LT1460GIZ-2.5#TR
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-3
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Channels
    1
  • Current - Output
    40mA
  • Quiescent Current
    130μA
  • Voltage - Output
    2.5V