  • LQW2BHN33NG01L
LQW2BHN33NG01L
advertisement
Manufacturer No:
LQW2BHN33NG01L
HK JDW NO:
535-LQW2BHN33NG01L
Package:
0805
Step5Bar-code shipping tag
LQW2BHN33NG01L
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    ALUMINA
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Inductance
    33 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    570mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.9GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    150mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.033 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    1.7mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.5mm