  • LQW2BHN15NJ03L
LQW2BHN15NJ03L
advertisement
Manufacturer No:
LQW2BHN15NJ03L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQW2BHN15NJ03L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQW2BHN15NJ03L
Description:
Fixed Inductors 0805 15nH +/-5% Chip Inductor
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQW2BHN15NJ03L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Case/Size Code
    0806
  • DC Current
    630mA
  • Series Resistance
    120mOhm
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    1.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.070 1.78mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    8.986799mg
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW2
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.059W 2.00mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.7mm
  • Current Rating
    630mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2015
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    15nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Max DC Current
    630mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.7GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 250MHz