  • LQW21HN2R2J00L
LQW21HN2R2J00L
advertisement
Manufacturer No:
LQW21HN2R2J00L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQW21HN2R2J00L
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LQW21HN2R2J00L
Description:
Quantity:
In Stock : 9592
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQW21HN2R2J00L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    7.994566mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW21
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.4mm
  • Current Rating
    75mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.5Ohm Max
  • Max DC Current
    75mA
  • Frequency - Self Resonant
    300MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Q Factor
    35
  • DC Current
    75mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 100 MHZ
  • Height
    900μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm