  • LQW18ANR25G80D
LQW18ANR25G80D
advertisement
Manufacturer No:
LQW18ANR25G80D
HK JDW NO:
535-LQW18ANR25G80D
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LQW18ANR25G80D
Description:
Quantity:
In Stock : 5976
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQW18ANR25G80D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW18
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    2.28Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
    1
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    250nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.28Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.33GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    24 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    24
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm