  • LQW18AN9N5G8ZD
LQW18AN9N5G8ZD
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN9N5G8ZD
HK JDW NO:
535-LQW18AN9N5G8ZD
Datasheet:
LQW18AN9N5G8ZD
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN9N5G8ZD
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Inductance
    9.5nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    52mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4.75GHz
  • Q @ Freq
    38 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    1.6A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm