  • LQW18AN3N9G8ZD
LQW18AN3N9G8ZD
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN3N9G8ZD
HK JDW NO:
535-LQW18AN3N9G8ZD
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LQW18AN3N9G8ZD
Description:
Quantity:
In Stock : 3692
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN3N9G8ZD
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW18
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.2A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    3.9nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    28mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    2.2A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm