  • LQW04AN4N7C00D
LQW04AN4N7C00D
advertisement
Manufacturer No:
LQW04AN4N7C00D
HK JDW NO:
535-LQW04AN4N7C00D
Datasheet:
LQW04AN4N7C00D
Step5Bar-code shipping tag
LQW04AN4N7C00D
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    440mA
  • Inductance
    4.7nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    440mA
  • Frequency - Self Resonant
    10GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    20 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • Case/Size Code
  • DC Current
    440mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    0302 (0804 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    311.844754μg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.016W 0.80mmx0.40mm
  • Tolerance
    ±0.2nH