  • LQW04AN1N1D00D
LQW04AN1N1D00D
advertisement
Manufacturer No:
LQW04AN1N1D00D
HK JDW NO:
535-LQW04AN1N1D00D
Datasheet:
LQW04AN1N1D00D
Description:
Quantity:
In Stock : 8075
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQW04AN1N1D00D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    0302 (0804 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.016W 0.80mmx0.40mm
  • Tolerance
    ±0.5nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    28mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    990mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    990mA
  • Inductance
    1.1nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Max DC Current
    990mA
  • Frequency - Self Resonant
    20GHz
  • Q @ Freq
    15 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Q Factor
    15
  • DC Current
    990mA
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm