  • LQW03AW3N5C00D
LQW03AW3N5C00D
advertisement
Manufacturer No:
LQW03AW3N5C00D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQW03AW3N5C00D
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQW03AW3N5C00D
Description:
Quantity:
In Stock : 2305
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQW03AW3N5C00D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW03
  • Size / Dimension
    0.021Lx0.016W 0.53mmx0.40mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    440mA
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    3.5nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    12GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    43 @ 900MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    43
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.44A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 900 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm