  • LQR2V822MSEG
LQR2V822MSEG
advertisement
Manufacturer No:
LQR2V822MSEG
HK JDW NO:
555-LQR2V822MSEG
Description:
LQR 8200μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 27.1A 2.500Dia 63.50mm -25°C~85°C Polar 28.6004mm Radial, Can - Screw Terminals
Quantity:
In Stock : 14150
Step5Bar-code shipping tag
LQR2V822MSEG
    21 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
    LQR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • Voltage - Rated
    350V
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200μF
  • Lead Pitch
    28.6004mm
  • Lead Spacing
    1.126 28.60mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    350V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    5mA
  • Ripple Current
    27.1A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    27.1A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    37.94A @ 10kHz
  • Diameter
    63.5mm
  • Height Seated (Max)
    7.598 193.00mm
  • Length
    190mm