  • LQP03TN6N8J02D
LQP03TN6N8J02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TN6N8J02D
HK JDW NO:
535-LQP03TN6N8J02D
Datasheet:
LQP03TN6N8J02D
Description:
Inductor RF Chip Thin Film 6.8nH 5% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TN6N8J02D
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Thick Film
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
    1
  • Depth
    330μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    300mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Inductance
    6.8nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    600mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.9GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Q Factor
    14
  • DC Current
    300mA
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm