  • LQP03TN36NH02D
LQP03TN36NH02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TN36NH02D
HK JDW NO:
535-LQP03TN36NH02D
Datasheet:
LQP03TN36NH02D
Description:
Fixed Inductors 0201 36nH 120mA +/-3%
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TN36NH02D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±3%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Current Rating
    120mA
  • Inductance
    36nH
  • Test Frequency
    300MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3Ohm Max
  • Max DC Current
    120mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.5GHz
  • Q @ Freq
    9 @ 300MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    9
  • Q Factor
    9
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm