  • LQP03TG1N7C02D
LQP03TG1N7C02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TG1N7C02D
HK JDW NO:
535-LQP03TG1N7C02D
Datasheet:
LQP03TG1N7C02D
Description:
FIXED IND 1.7NH 500MA 200 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TG1N7C02D
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Inductance
    1.7nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    12.5GHz
  • Q @ Freq
    13 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.5A
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.2nH