  • LQP02TN8N2J02D
LQP02TN8N2J02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP02TN8N2J02D
HK JDW NO:
535-LQP02TN8N2J02D
Datasheet:
LQP02TN8N2J02D
Description:
Fixed Inductors 01005 8.2nH 5%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQP02TN8N2J02D
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Thick Film
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    1
  • Depth
    220μm
  • Current Rating
    140mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    8.2nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.1Ohm Max
  • Max DC Current
    70mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.5GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Q Factor
    8
  • Case/Size Code
  • DC Current
    140mA
  • Height
    200μm
  • Height Seated (Max)
    0.009 0.23mm