  • LQP02TN2N9S02D
LQP02TN2N9S02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP02TN2N9S02D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQP02TN2N9S02D
Package:
Datasheet:
LQP02TN2N9S02D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQP02TN2N9S02D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Film
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10.3448%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    220μm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    200mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.9 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.1Ohm
  • Rated Current-Max
    0.2A
  • Inductance-Nom (L)
    0.0029 µH
  • DC Current
    200mA