  • LQP02TN2N3B02D
LQP02TN2N3B02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP02TN2N3B02D
HK JDW NO:
535-LQP02TN2N3B02D
Datasheet:
LQP02TN2N3B02D
Description:
FIXED IND 2.3NH 200MA 750 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQP02TN2N3B02D
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
    1
  • Depth
    220μm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    200mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Inductance
    2.3nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    750mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Case/Size Code
  • Rated Current-Max
    0.2A
  • DC Current
    200mA
  • Height Seated (Max)
    0.009 0.23mm