  • LQM18PN1R0MGHD
LQM18PN1R0MGHD
advertisement
Manufacturer No:
LQM18PN1R0MGHD
HK JDW NO:
535-LQM18PN1R0MGHD
Datasheet:
LQM18PN1R0MGHD
Description:
Quantity:
In Stock : 8099
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQM18PN1R0MGHD
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.05A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    900mA
  • Rated Current-Max
    1.05A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm