  • LQH5BPB2R7NT0K
LQH5BPB2R7NT0K
advertisement
Manufacturer No:
LQH5BPB2R7NT0K
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQH5BPB2R7NT0K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQH5BPB2R7NT0K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    30%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.042Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    2.5A
  • Inductance-Nom (L)
    2.7 µH
  • Self Resonant Frequency
    50MHz