  • LQH43NZ391K03L
LQH43NZ391K03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43NZ391K03L
HK JDW NO:
535-LQH43NZ391K03L
Step5Bar-code shipping tag
LQH43NZ391K03L
  • Tolerance
    10%
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    390 µH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    9.7Ohm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Rated Current-Max
    0.09A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 796 KHZ
  • Self Resonant Frequency
    3.3MHz