  • LQH43NZ101J03L
LQH43NZ101J03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43NZ101J03L
HK JDW NO:
535-LQH43NZ101J03L
Quantity:
In Stock : 438
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQH43NZ101J03L
  • Surface Mount
    YES
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
  • Tolerance
    5%
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    100 µH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.5Ohm
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.16A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 796 KHZ
  • Self Resonant Frequency
    6.8MHz