  • LQH43MN102K01L
LQH43MN102K01L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43MN102K01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQH43MN102K01L
Package:
1812
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQH43MN102K01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.2mm
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1 μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    2MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    25Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    1000 µH
  • DC Current
    50mA
  • Height
    2.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    1812
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    25Ohm