  • LQH3NPN3R3MMRE
LQH3NPN3R3MMRE
advertisement
Manufacturer No:
LQH3NPN3R3MMRE
HK JDW NO:
535-LQH3NPN3R3MMRE
Package:
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
LQH3NPN3R3MMRE
Step5Bar-code shipping tag
LQH3NPN3R3MMRE
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1212 (3030 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH3
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    106mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
    1
  • Current Rating
    1.55A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    106mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Special Feature
    DCR TOLERANCE MEASURED AT 20%
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm