  • LQH3ERN1R8G01L
LQH3ERN1R8G01L
advertisement
Manufacturer No:
LQH3ERN1R8G01L
HK JDW NO:
535-LQH3ERN1R8G01L
Package:
1412
Step5Bar-code shipping tag
LQH3ERN1R8G01L
  • Package / Case
    1412
  • Tolerance
    2%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.8 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Max DC Current
    70mA
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    60
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    640mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    1.8 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 7.96 MHZ
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    3.2mm