  • LQH32MN120K23L
LQH32MN120K23L
advertisement
Manufacturer No:
LQH32MN120K23L
HK JDW NO:
535-LQH32MN120K23L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH32MN120K23L
Description:
FIXED IND 12UH 180MA 2 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
LQH32MN120K23L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2Ohm Max
  • Max DC Current
    180mA
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    35 @ 1MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Q Factor
    35
  • DC Current
    180mA
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    59.987591mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    180mA