  • LQH31MNR82K03L
LQH31MNR82K03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH31MNR82K03L
HK JDW NO:
535-LQH31MNR82K03L
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
LQH31MNR82K03L
Description:
Fixed Inductors 1206 0.82uH +/-10% Chip Inductor
Step5Bar-code shipping tag
LQH31MNR82K03L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    29.001562mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH31
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    730mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.8mm
  • Current Rating
    185mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    730mOhm
  • Max DC Current
    185mA
  • Frequency - Self Resonant
    120MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    185mA
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm