  • LQH31MN5R6K01L
LQH31MN5R6K01L
advertisement
Manufacturer No:
LQH31MN5R6K01L
HK JDW NO:
535-LQH31MN5R6K01L
Step5Bar-code shipping tag
LQH31MN5R6K01L
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    5.6 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • Max DC Current
    115mA
  • Frequency - Self Resonant
    28MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    35
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.8Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    5.6 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 8 MHZ
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm