  • LQH31MN1R5K03L
LQH31MN1R5K03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH31MN1R5K03L
HK JDW NO:
535-LQH31MN1R5K03L
Datasheet:
LQH31MN1R5K03L
Step5Bar-code shipping tag
LQH31MN1R5K03L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Resistance
    1Ohm
  • Depth
    1.8mm
  • Current Rating
    155mA
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Max DC Current
    155mA
  • Frequency - Self Resonant
    75MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 10MHz
    35
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    155mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 10 MHZ
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm