  • LQH31MN1R5J03L
LQH31MN1R5J03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH31MN1R5J03L
HK JDW NO:
535-LQH31MN1R5J03L
Datasheet:
LQH31MN1R5J03L
Description:
Fixed Inductors 1206 1.5uH +/-5% Chip Inductor
Step5Bar-code shipping tag
LQH31MN1R5J03L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Depth
    1.8mm
  • Current Rating
    155mA
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Max DC Current
    155mA
  • Frequency - Self Resonant
    75MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    35 @ 10MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Q Factor
    35
  • DC Current
    155mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 10 MHZ
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm