  • LQH31HNR21K03L
LQH31HNR21K03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH31HNR21K03L
HK JDW NO:
535-LQH31HNR21K03L
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
LQH31HNR21K03L
Description:
Fixed Inductors 0.21uH 10%
Step5Bar-code shipping tag
LQH31HNR21K03L
  • Series
    LQH31
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    110mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.8mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    520mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Inductance
    215nH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    143mOhm Max
  • Current
    180mA
  • Max DC Current
    520mA
  • Frequency - Self Resonant
    430MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    60 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Q Factor
    60
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    520mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 100 MHZ
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    29.001562mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C