  • LQ104S1LG81
LQ104S1LG81
advertisement
Manufacturer No:
LQ104S1LG81
Manufacturer:
Sharp Microelectronics
HK JDW NO:
733-LQ104S1LG81
Package:
Module
Datasheet:
LQ104S1LG81
Description:
10.4in TFT SVGA 800x600Pixels LVDS 420cd/m2 CCFT Backlight -30C to 80C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQ104S1LG81
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Interface
    LVDS
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    211.20mm W x 158.40mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    No
  • Dot Pixels
    800 x 600 (SVGA)
  • Background Color
    White
  • Diagonal Screen Size
    10.4 264.16mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.26mm Wx0.26mm H
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    600 pixel
  • Resolution (width)
    800 pixel
  • Diagonal Size
    10.4 in