  • LPD3015-153MLC
LPD3015-153MLC
advertisement
Manufacturer No:
LPD3015-153MLC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-LPD3015-153MLC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPD3015-153MLC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 12 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
  • Number of Functions
    2
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    460mA
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.42Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    15 µH
  • Special Feature
    PARALLEL CONNECTED
  • Self Resonant Frequency
    35MHz
  • Inductance - Parallel
    15 μH
  • Inductance - Series
    60 μH
  • Height
    1.4mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm