  • LPA-07B-14R-20A
LPA-07B-14R-20A
advertisement
Manufacturer No:
LPA-07B-14R-20A
Manufacturer:
OptiFuse
HK JDW NO:
587-LPA-07B-14R-20A
Package:
Datasheet:
LPA-07B-14R-20A
Description:
HOLDER BLADE 250V 20A INLINE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPA-07B-14R-20A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Brass
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Mfr
    OptiFuse
  • Series
    LPA-07
  • Current Rating (Amps)
    20 A
  • Orientation
  • Contact Finish
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage
    250V
  • Number of Circuits
    1
  • Fuse Type
    Blade
  • Fuse Size
    0.25" Dia x 1.26" L (6.35mm x 32mm)