  • LP5952TLX-0.7/NOPB
LP5952TLX-0.7/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LP5952TLX-0.7/NOPB
HK JDW NO:
699-LP5952TLX-0.7/NOPB
Package:
5-WFBGA, DSBGA
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC 5-WFBGA, DSBGA
Quantity:
In Stock : 6744
Step5Bar-code shipping tag
LP5952TLX-0.7/NOPB
  • Package / Case
    5-WFBGA, DSBGA
  • Supplier Device Package
    5-DSBGA (1.41x1.08)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Supply (Max)
    100μA
  • Voltage - Input (Max)
    4.5V
    Positive
  • Current - Output
    350mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.7V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
  • Current - Quiescent (Iq)
    28μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 350mA
  • PSRR
    80dB ~ 64dB (10Hz ~ 100kHz)