  • LP5907UVX-3.1/NOPB
LP5907UVX-3.1/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LP5907UVX-3.1/NOPB
HK JDW NO:
815-LP5907UVX-3.1/NOPB
Package:
4-XFBGA, DSBGA
Datasheet:
Description:
Enable Fixed 0.35mm LP5907 PMIC 4-XFBGA, DSBGA
Quantity:
In Stock : 3364
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LP5907UVX-3.1/NOPB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    4-XFBGA, DSBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • JESD-609 Code
    e1
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Terminal Pitch
    0.35mm
  • Base Part Number
    LP5907
  • Current - Supply (Max)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.1V
  • Max Output Current
    250mA
  • Accuracy
    2 %
  • Output Voltage 1
    3V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    2.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 250mA
  • PSRR
    90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
  • Dropout Voltage
    120mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.05V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Input Voltage Absolute-Max
    6V