  • LP3995ITLX-2.85/NOPB
LP3995ITLX-2.85/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LP3995ITLX-2.85/NOPB
HK JDW NO:
699-LP3995ITLX-2.85/NOPB
Package:
5-WFBGA, DSBGA
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC 5-WFBGA, DSBGA
Quantity:
In Stock : 15495
Step5Bar-code shipping tag
LP3995ITLX-2.85/NOPB
  • Package / Case
    5-WFBGA, DSBGA
  • Supplier Device Package
    5-DSBGA (1.41x1.08)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Supply (Max)
    200μA
  • Voltage - Input (Max)
    6V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.85V
    Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    150μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 150mA
  • PSRR
    60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)