  • LP3991TL-1.55
LP3991TL-1.55
advertisement
Manufacturer No:
LP3991TL-1.55
HK JDW NO:
815-LP3991TL-1.55
Description:
0.5mm PMIC 4
Quantity:
In Stock : 14612
Step5Bar-code shipping tag
LP3991TL-1.55
  • Number of Pins
    4
  • Number of Terminations
    4
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Output Voltage 1
    1.55V
  • Input Voltage (Min)
    2.05V
  • Input Voltage (Max)
    4V
  • Output Voltage1-Max
    1.5965V
  • Output Voltage1-Min
    1.5035V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    0.3A
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Height Seated (Max)
    0.675mm
  • Width
    0.963mm