  • LP3985IBPX-3.1/NOPB
LP3985IBPX-3.1/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LP3985IBPX-3.1/NOPB
HK JDW NO:
815-LP3985IBPX-3.1/NOPB
Package:
5-WFBGA, DSBGA
Description:
Enable Fixed LP3985 PMIC 5-WFBGA, DSBGA
Quantity:
In Stock : 9095
Step5Bar-code shipping tag
LP3985IBPX-3.1/NOPB
  • Package / Case
    5-WFBGA, DSBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LP3985
  • Current - Supply (Max)
    250μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    3.1V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    3.1V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    150μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 150mA
  • PSRR
    50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz)
  • Dropout Voltage
    60mV
  • Min Current Limit
    300mA