  • LP0805H1800ASTR
LP0805H1800ASTR
advertisement
Manufacturer No:
LP0805H1800ASTR
Manufacturer:
HK JDW NO:
66-LP0805H1800ASTR
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
LOW PASS FILTER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LP0805H1800ASTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.061W 2.03mmx1.55mm
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Filter Type
    LOW PASS FILTER
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Insertion Loss (Max)
    -0.8 dB
  • Input Impedance
    50Ohm
  • Center or Cutoff Frequency (fo/fc)
    1800MHz
  • Average Input Power
    8W
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.55mm
  • Height (Max)
    0.044 1.12mm