  • LOB5R010F
LOB5R010F
advertisement
Manufacturer No:
LOB5R010F
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-LOB5R010F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LOB5R010F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    10mOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Composition
    Metal Element
  • Power Rating
    5W
  • Diameter
    8.382mm
  • Length
    23.368mm