  • LNU2G682MTEH
LNU2G682MTEH
advertisement
Manufacturer No:
LNU2G682MTEH
HK JDW NO:
555-LNU2G682MTEH
Description:
LNU 6800μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.000Dia 76.20mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
LNU2G682MTEH
  • Height Seated (Max)
    5.039 128.00mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.000Dia 76.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    6800μF
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    19.5A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    27.3A @ 10kHz