  • LMLP06C6M100CTAS
LMLP06C6M100CTAS
advertisement
Manufacturer No:
LMLP06C6M100CTAS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-LMLP06C6M100CTAS
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LMLP06C6M100CTAS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LMLP
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.9A
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Magnetic Shield
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    65mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2424
  • Rated Current-Max
    1.9A
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm