  • LMK212ABJ106MGFT
LMK212ABJ106MGFT
advertisement
Manufacturer No:
LMK212ABJ106MGFT
HK JDW NO:
782-LMK212ABJ106MGFT
Datasheet:
LMK212ABJ106MGFT
Description:
M 10μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LMK212ABJ106MGFT
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10μF
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm