  • LMK063BJ224KP-F
LMK063BJ224KP-F
advertisement
Manufacturer No:
LMK063BJ224KP-F
HK JDW NO:
782-LMK063BJ224KP-F
Datasheet:
LMK063BJ224KP-F
Description:
M 0.22μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 2502
Step5Bar-code shipping tag
LMK063BJ224KP-F
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm