  • LM78T12CT
LM78T12CT
advertisement
Manufacturer No:
LM78T12CT
HK JDW NO:
295-LM78T12CT
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Description:
PMIC 3 TO-220-3
Quantity:
In Stock : 6713
Step5Bar-code shipping tag
LM78T12CT
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Number of Pins
    3
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation
    25W
  • Current - Output
    3A
  • Quiescent Current
    5mA
  • Voltage - Output
    12V
  • Output Voltage 1
    12V
  • Dropout Voltage
    2.2V
  • Output Voltage Accuracy
    4 %