  • LM4120IM5-2.5/NOPB
LM4120IM5-2.5/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM4120IM5-2.5/NOPB
HK JDW NO:
815-LM4120IM5-2.5/NOPB
Description:
IC VREF SERIES 0.5% SOT23-5
Step5Bar-code shipping tag
LM4120IM5-2.5/NOPB
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    ±0.5%
    5
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
    Voltage References
  • Max Power Dissipation
    350mW
  • Output Voltage
    2.5V
  • Max Output Current
    5mA
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.3V
  • Voltage - Input
    2V~12V
    275μA
  • Current - Supply
    275μA
  • Max Output Voltage
    2.5V
  • Min Input Voltage
    2V
  • Max Input Voltage
    14V
  • Reference Voltage
    2.5V
  • Dropout Voltage
    180mV
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    20μVp-p
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    36μVp-p
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.2mm