  • LM4040CIM7-2.5/NOPB
LM4040CIM7-2.5/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM4040CIM7-2.5/NOPB
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-LM4040CIM7-2.5/NOPB
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Step5Bar-code shipping tag
LM4040CIM7-2.5/NOPB
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Supplier Device Package
    SC-70-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    100ppm/°C
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    15mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Current - Cathode
    65μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz